Preduzeće Zadrugar Sarajevo ponovo je u većinskom državnom vlasništvu. Vlada Kantona Sarajevo postala je vlasnik 70,3 posto dionica Zadrugara, nakon što je procentualno učešće smanjio Hamed Moćević iz Sarajeva, koji sada posjeduje 1,7 posto dionica. Vraćanje Zadrugara pod okrilje država posljedica je postupka raskida kupoprodajnog ugovora koji je vođen po tužbi Kantonalne agencije za privatizaciju FBiH zbog neispunjavanja ugovorenih finansijskih obaveza kupca.
Preduzeće Zadrugar Sarajevo ponovo je u većinskom državnom vlasništvu...
Vlada Kantona Sarajevo postala je vlasnik 70,3 posto dionica Zadrugara, nakon što je procentualno učešće smanjio Hamed Moćević iz Sarajeva, koji sada posjeduje 1,7 posto dionica.
Vraćanje Zadrugara pod okrilje država posljedica je postupka raskida kupoprodajnog ugovora koji je vođen po tužbi Kantonalne agencije za privatizaciju FBiH zbog neispunjavanja ugovorenih finansijskih obaveza kupca.